Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.

MrGIS.ir

آموزش جامع نرم افزار ArcHydro

2نظرات توسط

 مقدمه

سیستم اطلاعات جغرافیایی یا سیستم اطلاعات مکانی مجموعه ای از اجزای داده ها و اطلاعات، سخت افزار، نرم افزار و نیروی تخصصی کاربر می باشد که جهت جمع آوری ، ورود، ذخیره سازی، ارزیابی، بازاریابی، مدیریت ، تجزیه و تحلیل و نمایش داده های توصیفی و مکانی به صورت مرتبط با هم بکار گرفته می شود. GIS در علوم مختلفی مورد استفاده می گیرد. قسمتی از GIS که مربوط به بخش های مختلف مهندسی آب ( هیدرولوژی، هیدروژئولوژی، هیدرولیک و برنامه ریزی منابع اب) مورد نظر ماست.

مدیران منابع آب از سیستم اطلاعات مکانی برای تجسم و تجزیه و تحلیل داده های هیدرولوژیکی برای انجام وظایفی از قبیل ارزیابی کیفیت آب، برآورد میزان آب در دسترس، برنامه ریزی پیشگیری از سیل، طوفان و درک محیط طبیعی و مدیریت منابع آب بهره می برند. Arc Hydro نقطه شروع برای تجزیه و تحلیل منابع آب با نرم افزار Arc GIS است. برای انجام مطالعات اولیه پروژه های سد سازی و پروژه های هیدرولوژی، داشتن پارامترهای هیدرولوژی و شکل هندسی زمین امری ضروری است.

Arc Hydro که با همکاری صنعت ، دولت و دانشگاه توسعه یافته است، ساختار داده ای در GIS است که داده های هیدرولوژیک را به روش های تصمیم گیری و مدل سازی منابع آب لینک می کند. استفاده ار آرک هیدرو به شما کمک می کند تا مجموعه داده هایی بسازد که بتواند با مدل منابع آب یکپارچه شود مدل داده های Arc Hydro ساختار داده های آب را استاندارد کرده به طوری که داده هار می توان به طور مدارم و کارامد برای حل مشکلات منابع آب در هر مقیاسی استفاده نمود. Arc Hydro  برای شما امکان ساخت مدل داده های خود و ادغام آن با ابزارهای Arc Hydro  فراهم می آورد.

دانلود-300x117

About the author

مطالب مرتبط

دیدگاه ها (2)

با سلام و احترام
من سوالی داشتم. من افزونه ارک هیدرو را در سیستم خودم نصب میکنم ولی موقع استفاده ارور لایسنس جی ای اس را میده و بسته می شه لطفا برای رفع این مشکل بنده را راهنمایی کنید.
بسیار سپاسگزارم

    با سلام و خسته نباشید…
    در هنگام نصب افزونه به اینترنت متصل نباشید… مطمئن شوید که افزونه مد نظر با ورژن نرم افزار Arc map سازگاری دارد.

نظر خودتان را در این قسمت قرار دهید